Wiadomości z kraju i ze świata

Bagdad: ciężkie walki

Publikacja z dnia 2006-12-01 13:42, Gery.pl - notki ze świata ( Czytano 1222 razy )

Do ciężkich starć dochodzi dzisiaj od rana w Bagdadzie. Wojska USA wspierane przez iracką armię i policję wkroczyły do sunnickiej dzielnicy Fadhil w celu zatrzymania bojowników. Kolumna została ostrzelana z budynków, do akcji wkroczyły helikoptery i s

Skojarzone wiadomości
 • Zabity za rzucenie jajkiem

  Policjanci z amerykańskiego miasta Columbus poszukują kierowcy samochodu, który zastrzelił 14-latka za rzucenie jajkiem w samochód.

 • Muzułmanie kupili polski kościół

  Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Detroit został przekształcony w meczet - informuje "Rzeczpospolita". Ksiądz Tomasz Sielicki i imam Mohammad Ali Elahi zgadzają się, że było to najlepsze rozwiązanie.

 • Prześwietli wszystkich na wylot

  Naukowcy z amerykańskiego instytutu Northrop-Grumman Space Technology zaprezentowali niewielkich rozmiarów kamerę, która dzięki wykorzystaniu technologii o nazwie PMMW (passive millimeter-wave) umożliwia prześwietlenie obserwowanej osoby. Urządzenie zosta

 • Młodzieżowa poczta na stres

  W centrum handlowym w chińskim mieście Shenyang stworzono specalny mur dla młodzieży służący do pozostawiania informacji dla przyjaciół, wyrażania życzeń czy wyznawania miłości.

 • Annan: w Iraku wojna domowa, Irakijczykom jest gorzej

  Sekretarz generalny ONZ Kofi Annan powiedział w wywiadzie dla BBC, iż w Iraku toczy się regularna wojna domowa, a wielu mieszkańcom tego kraju żyje się gorzej, niż za czasów Saddama Husajna.

 • „Korekta” zabiegu Pinocheta

  Augusto Pinochet przeszedł w niedzielę zawał i operację serca. Pogłoski o konieczności przeprowadzenia drugiej operacji nie potwierdzają się. Rzecznik byłego dyktatora twierdzi, iż Pinochet przejdzie tylko „korektę” poprzedniego zabiegu.

 • USA przeciwne układom z Hawaną

  Raul Castro, obecnie sprawujący rządy na Kubie w zastępstwie swojego brata, zaproponował rządowi Stanów Zjednoczonych negocjacje w sprawie regulacji kwestii spornych. Rząd amerykański ją odrzucił.

 • Spokojny sezon huraganowy

  W przeciwieństwie do ubiegłego roku, tegoroczny sezon huraganowy u wybrzeży USA, który skończył się ubiegłym tygodniu, przebiegał bardzo spokojnie. Ani jeden z huraganów nie zagroził w sposób znaczący amerykańskim miastom.

 • Pierce Brosnan najseksowniejszym Bondem

  Magazyn „In Touch” przeprowadził plebiscyt na najseksowniejszego odtwórcę roli Jamesa Bonda. Aż 52 proc. wszystkich głosów, a tym samym wygrywając konkurs, zebrał Pierce Brosnan, znany z roli w „Jutro nie umiera nigdy”.

 • Seks najlepszy po 50-ce?

  Należy zapomnieć o dowcipach dworujących sobie z sypialnianych niepowodzeń starszych panów. Okazuje się, że pięćdziesięciokilkuletni mężczyźni doświadczają najlepszego seksu.

not posible to connection with ApiSendQuery